חוזים ומקרקעין

כל אדם מעורב בשלב מסוים בחייו בעסקת מקרקעין. דיני המקרקעין מעוגנים בחוק המקרקעין, התשכ"ט-1969 ובתוספותיו. מתוך הגדרת המקרקעין עולה כי כל עסקה בקרקע נחשבת לעסקת מקרקעין, לרבות חוזה לשכירת דירה. סעיף 8 לחוק המקרקעין מחייב כי כל חוזה במקרקעין יבוצע בכתב.

לצורך עריכת חוזים ועסקאות בתחום המקרקעין בצורה מקצועית ומושכלת, נדרשים ידע מעמיק ומיומנות רבה בנושא דיני חוזים ומקרקעין, דיני תכנון ובנייה ומיסוי מקרקעין. לפיכך, חשוב ללוות עסקאות מקרקעין באמצעות עורך דין המנוסה בתחום, ומעורה בתהליך בדיקת נתוני הנכס בכל המישורים – זכויות הקניין, נתוני התכנון והבנייה, והמיסוי הנקשר לעסקה. יש משמעות רבה למעורבות עורך דין בתחום המקרקעין, שכן זהו תחום מורכב שכרוך בהוצאות כספיות משמעותיות. אדם מן היישוב לא תמיד יבין מהן ההשלכות של סעיפים מסוימים בחוזה מכר או חוזה שכירות, וחתימתו על כל חוזה ללא בחינה מדוקדקת ומקצועית, עלולה לגרום להפסדים כספיים ולעוגמת נפש.

עורך דין מנוסה בתחום החוזים והמקרקעין מספק ייעוץ וליווי בעסקאות מכר פשוטות כמורכבות, חוזי שכירות, עסקאות בנייה וקומבינציה, סוגיות תכנון ובנייה, וייצוג לקוחות מול ועדות שונות לצורך קידום תב"ע, טיפול בהשבחת קרקעות, הגשת התנגדויות לגורמים שונים והתגוננות בפני התנגדויות.

 

העיסוק בתחום במשרד עו"ד עמי סביר

למשרד עו"ד עמי סביר יש ניסיון נצבר בן למעלה מ-32 שנים בתחום של עריכת חוזים במגוון תחומים ובכלל זה חוזי מקרקעין, דירות, שותפויות, מיזמים וכיו"ב. כמו כן, המשרד מייצג לקוחות ומטפל בענייני מקרקעין לסוגיהם.

משרד עו"ד סביר מייצג חברה ציבורית גדולה העוסקת במימון, בהכנת חוזי מימון ושעבוד מקרקעין, ומגוון של לקוחות עסקיים בתחומי מזו ותשתיות בנייה.

עו"ד עמי סביר מיומן  בניהול תיקי מקרקעין בהיבטים שונים.

להמחשה, להלן דוגמאות של פסקי דין בהם היה מעורב המשרד בתחום חוזים ומקרקעין:

פרשנות חוזים ומקרקעין – ת"א 150306-02  אלמוזלינו נ' הלטר ואח'.

מקרקעין – ת"א 26211-08 סכר נ' ובר.

 

יש לכם עסק עם עסקת מקרקעין? זקוקים לייעוץ, ייצוג, טיפול או ליווי?

במשרד עו"ד סביר נשמח להעניק לכם את שירותינו המקצועיים בתחום חוזים ומקרקעין.
אנו מיומנים וערוכים לספק לכם ולכל לקוחותינו מענה לשאלות וסוגיות, וללוות אתכם לאורך כל העסקה על מנת שתפיקו ממנה את המיטב.


ליצירת קשר לחצו כאן

צור קשר